Zaista sretan Božić
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 23. 12. 2017.

Okićeni trgovački centri i gradske ulice pune svjetlucavih lampica i ukrasa nesumnjivo nam daju do znanja da nam se bliži jedan lijepi obiteljski blagdan. Svi puni lijepih želja, svi nam žele zdravlje i sreću i ispunjavanje naših do sad neostvarenih želja i željica.

Nude nam se i proizvodi koji će nam zasigurno vratiti osmijeh na lice jer ove obitelji sa reklama pršte od radosti i zadovoljstva. U jednom paketu možemo dobiti playstation, igrice, tv i internet paket i još telefoniranje bez naplate uspostave poziva. Nije li to divno?! I tako taj blagdan može proteći u pravom zajedništvu. Sin igra igrice, tata gleda jedan od mnogobrojnih sportskih kanala, kćer istražuje prostranstva interneta jer sad ima flat, a mama koristi blagodati telefonije. Eh, da, a da reklame za razne prehrambene proizvode i ne spominjemo. Ma dobro, sve to može biti korisno, ali jeli to doista ono što čovjeku treba da bi bio sretan? Jesu li darovi nužni da bi jedni drugima pokazali ljubav i pažnju?

Sjećate li se što ste dobili za Božić prije dvije, tri godine?

Blagdan koji očekujemo zove se Božić, u prijevodu mali Bog. Blagdan koji očekujemo Kristov je rođendan, a nije nekakvo željanovo, dan darivanja i dobrih želja. Moderni čovjek nema vremena zastati i razmisliti jer stalno je u pokretu u izvršavanju svojih dužnosti i obaveza. Koliko si u svoj toj gužvi uzmemo vremena razmišljati o pravom slavljeniku Božića? Zašto marketing ovih predbožićnih dana toliko stavlja naglasak na zajedništvu, toplini, radosti? Sve je to ono što čovjeku treba, gotovo poput hrane i vode jer čovjek koji živi bez zajedništva, topline i radosti hodajući je mrtvac. Moramo priznati da je očekivanje da nam bilo kakva materijalna stvar ostvari to zajedništvo i radost nerealno i djetinjasto.

Jedini koji nam može ponuditi pravu i istinsku radost, zajedništvo i smisao je upravo onaj čiji rođendan slavimo na Božić, a kojeg mnogi baš ovih dana zaboravljaju jer na Božić dolazi djed Mraz, a još k tome i svekrva na ručak pa je posla preko glave i tko bi još mislio i na malog Isusa.

Isus ti nudi fenomenalne darove i to ne samo na Božić već kad god mu se obratiš. Nudi ti ljubav da sa lakoćom oprostiš onima koji su te povrijedili, nudi ti snagu da nakon svake poteškoće kreneš dalje, nakon što pogriješiš ne analizira tvoje pogreške nego ti pruža ruku da te podigne.

Razmisli čovječe! Koja je to sloboda! Ne moraš više trpjeti nepravdu jer Krist ti daje snagu da tu nepravdu oprostiš, ne moraš biti savršen jer Krist te voli i prihvaća takvoga kakav jesi. Kad uistinu upoznaš takvu Kristovu ljubav tvoj odgovor na nju biti će pozitivna promjena života. Promjena koju će itekako opaziti i oni koji žive blizu tebe. Tako, uz Krista, možeš početi mijenjati ovaj svijet i učiniti ga ljepšim.

Nemojmo dopustiti da nam ovaj Božić prođe površno, da slavimo nešto, a da ne znamo što i zašto slavimo. Nemojmo si dozvoliti da nas blještavilo božićnih lampica zaslijepi i da Život prođe mimo nas. Nemojmo si dozvoliti da ne uzmemo sve one poklone koje nam Isus Krist nudi, a koje nam jamče istinsku slobodu, zajedništvo, ljubav i smisao.

Prekrasno je imati Isusa Krista kao životnog suputnika i zato ne dopustimo da nam ovaj Božić prođe, a da ne pomislimo na onoga bez kojega Božića ne bi ni bilo.

Sretan vam Božić i blagoslovljena te uspjehom i radošću ispunjena nova 2018. godina.