« Ožujak 2024 »

Projekti i događanja u novoj školskoj godini
Autor: Vesna Car, 3. 9. 2017.

U školskoj godini 2017./2018. našu će školu polaziti 169 učenika što je povećanje za 11 učenika u odnosu na prošlu godinu. Iako broj učenika svake godine raste ovo je najveći broj učenika u zadnjih petnaestak godina. U prvi razred upisali smo 28 prvašića, a početkom listopada pridružit će nam se  i predškolci. Sve učenike u školi će dočekati besplatni udžbenici i radne bilježnice koje je osigurala Općina Barilović.

I ove školske godine uključili smo se u projekte: Pomoćnici u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju, Osiguranje školske prehrane za djecu  u riziku od siromaštva te Školsku shemu. Svaki učenik će dobiti jednu voćku tjedno, a učenici od prvog do četvrtog razreda i čašu mlijeka.

PŠ Belaj dobila je projekt energetske obnove za koju se uskoro očekuje potpisivanje Ugovora s Ministarstvom graditeljstva i prostornog uređenja. Na školi će biti zamijenjena sva vanjska stolarija, napravit će se toplinska ovojnica te izolacija prema tavanu i podrumu, a kotlovnica će biti zamijenjena novom kako bismo prešli na obnovljive izvore energije – pelete.

Škola je prijavila projekt Unaprjeđenje pismenosti u kojem su nam partneri OŠ Netretić, OŠ Cetingrad i Zajednica tehničke kulture Karlovačke županije. Projekt nosi ime PONOS – Pismenost otvara nove obrise svijeta, a kroz njega želimo razvijati digitalnu, prirodoslovnu i čitalačku pismenost.

U novoj školskoj godini nastavljamo sa starim i otvaramo neke nove projekte:

MEĐUNARODNI PROJEKTI:

Europska razmjena božićnih ukrasa – voditeljice: Dejana Kirinčić, Darija Peraković, Jelena Rimay, Kristina Cindrić Banović, Anka Grman i Danijela Zatezalo

Igra ne poznaje granice,  suradnja sa slovenskom školom iz Starog trga pri Ložu - voditeljica Branka Starčević

eTwinning:

“Sarah’s European trip”, za predškolu – voditelji: Josip Novosel, Dejana Kirinčić I Vesna Car

“Peace and freedom”, učenici 7. razreda – voditeljice: Petra Poljak, Dejana Kirinčić I Vesna Car

Ljudska prava u akciji – voditelji Vesna Car, Dejana Kirinčić, Josip Novosel I predstavnica roditelja Ivana Banjavčić

NACIONALNI PROJEKTI:

Zubomobil – za učenike od prvog do četvrtog razreda – voditeljica Nada Višal

Ruksak pun kulture – voditeljica Branka Starčević

Večer matematike - voditeljica Ivana Tuškan Mihalić

Popratne mjere u sklopu Školske sheme – Nastava u vrtu, školski vrt – voditeljica Marijana Bosiljevac

Vježbaonica – sportska grupa za učenike od 5. do 8. razreda, voditeljica Dejana Kirinčić

Univerzalna sportska škola – sportska grupa za učenike od 1. do 4. razreda, voditelj Mislav Žirovčić

Vrtim zdravi film - učenici 7. razreda, voditeljica Dejana Kirinčić

ŠKOLSKI PROJEKTI:

Dan škole  (biciklijada) – voditelji Dejana Kirinčić I Mislav Žirovčić

Misli zdravo – misli dok trčiš (utrka) – voditeljica Dejana Kirinčić

Sportski dan – voditelji Mislav Žirovčić I učitelji RN

Međuopćinsko natjecanje iz fizike  - Istraživači kraj Korane – voditelj Zrinko Bahorić

Naše škole u Domovinskom ratu – voditeljica Mirjana Vranić Šušlje

Ovo je peta godina za redom kako smo uključeni u project e-Dnevnik. Nadamo se postati e-Škola I eTwinning škola.

Pozivamo roditelje da se aktivno uključe u sve navedene projekte kao I božićne I uskrsne radionice te da I svojim prijedlozima pridonesu uspješnijem ostvarivanju projekata koje smo planirali ili idejama za pokretanje novih.

Nadamo se da ćemo na kraju  godine biti bogatiji novim znanjima I iskustvima potrebnim za život te da će svaki dan biti ispunjen zanimljivim aktivnostima.  Ne zaboravite moto naše škole: “Što se nauči u djetinjstvu nikad se ne zaboravlja.”